BLOG

Som veľmi rád, že vás môžem privítať na mojej novej webovej stránke. Pochádzam z východu Slovenska a vyrastal som uprostred Levočských vrchov.

Momentálne žijem v Giraltovciach, kde aj tvorím svoje umelecké diela zachytávajúce faunu a flóru našich krásnych hôr, ktoré nás obklopujú. Už ako malého chlapca ma priťahovala príroda a život v nej. Občas maľujem aj portréty ľudí, ale viac ma baví maľovať zvieratá. Keď sa vyberiem do lesa, pozorujem ich a dôverne zachytávam ich podobu. Vždy ma priťahovali hory a tiež zver, ktorá žije v našich lesoch, a dodnes je to tak. Snažím sa zachytávať autenticky dianie, ktoré vnímam v prírode.

Mojím štetcom píšem príbehy zvierat a ponáram sa do ich života. Opisujem svojimi maľbami častokrát aj ich trápenie a hlad, hľadanie potravy v zime, ale aj hľadanie zvieracích partnerov, napr. jeleňov v ruji. Dovolím divákovi nahliadnuť, pokochať sa a vtiahnuť sa do deja, ktorý sa odohráva na čistinke či v hlbokom lese. Môžete nasávať krásu, precítiť slniečko, čo nakúka pomedzi stromy, aj krajinu, ktorými moje obrazy žijú.

Od detstva som sa venoval kresbe a neskôr maľbe. Najviac tvorím štetcom a mojím médiom je akryl. Ale robím aj kresbu či maľujem na plátno, sololitové a drevené dosky. Nebojím sa experimentovať a ako podkladový materiál si zvolím napríklad aj paroh z daniela. Svoje obrazy častokrát dotváram aj vlastným rámom a tak, svoje diela robím viac originálnymi.

V minulosti som sa zúčastnil množsta výstav a plenérov, a to nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Reprezentoval som sa v Poľsku, Čechách, Maďarsku, Rakúsku a už aj vo Švédsku, kde sa moje umelecké diela nachádzajú v súkromných zbierkach mojich obdivovateľov.